Najdi svou cestu

Najdi svou cestu – to je název hudebně preventivního programu zpěváka-rapera Nenyho, autora singlů, které bodují v televizních hitparádách, juniorského reprezentanta ČR ve fotbale, propagátora projektu o tom, že každý může dosáhnout toho, o čem sní, musí si však za svým snem jít a nevzdávat to. Neny zavítal v úterý 2. května na naši školu, aby žáky 2. stupně seznámil se svou hudební činností a představil svůj životní příběh, který vedl složitými cestičkami k jeho současné popularitě.
Program byl rozdělen do tří fází. První fáze byla postavena na osobním příběhu a nelehkých životních situacích v počátcích jeho pěvecké kariéry, včetně hledání smyslu života. Ve druhé části programu odpovídal Neny na otázky žáků. Obě části byly proloženy hudbou a písničkami. V závěru byl vytvořen prostor pro otevřenou debatu a osobní kontakt. Žáci dostali kartičku s autogramem zpěváka a někteří získali i jeho CD.
Reakce žáků:
  1. Nenyho poslouchám už delší dobu, takže jsem věděla, jak zpívá a jaké má písničky. Ale ani trochu jsem netušila, že to měl v životě tak těžký. Je úžasný, že se přes to všechno dostal až sem. Doufám, že se mu v budoucnu povede ještě líp než doteď.
  2. Líbilo se mi, že podporuje začínající umělce. Obdivuji ho za to, čím si prošel a přesto to nevzdal. Nebojí se říct svůj názor.
  3. Obdivuji ho za to, že byl v cizí zemi a dokázal se o sebe postarat. Působil na mě uvolněně, bylo od něj odvážné mluvit o svém životě, někteří to nedokážou.
  4. Líbilo se mi, jak nám vypřávěl o svém osobním životě. Je to velmi milý člověk, který rozumí nám, huberťákům. Mám ho ráda.
  5. Bylo to zajímavé a vtipné, nejvíc se mi líbilo, když zpíval a vyprávěl svůj životní příběh.
  6. Bylo to dobré, texty nic moc. Dvě písničky se mi líbily.
  7. Líbilo se mi to, netušil jsem, že měl tolik překážek a obdivuji ho, že to zvládl.
  8. Je vzorem pro nás tím, co si prožil a dal nám rady do života. Bylo to super.
  9. Bylo to skvělý! Asi na něj pojedu do Hrušovan. Dobrý bylo, jak zpíval s Jožinem a Ivanem. Má hezký písničky.
  10. Rap je poslouchatelnej jedině od černochů. Nelíbilo se mi, jak byl oblečenej.
  11. Pěvecké vystoupení se mi moc líbilo. Neny byl velmi obětavý a ochotný se nám všem podepsat a taky se s námi vyfotit. Jeho příběhy ze života byly zajímavé a poučné. Byla s ním zábava a doufám, že bude příležitost se s ním ještě vidět. Co se týče jeho písniček, tak jsou skvělé.
  12. Představení se mi líbilo, ale na mě to bylo moc dlouhé. Hezky zpracováné, hodně se mi líbila autogramiáda.
  13. Super koncert, dobrá cena, super songy, mám CD, mám podpis!
Mgr. Kamila Reischlová