Vycházka za poznáním obcí Hodonice a Tasovice

V rámci hodin občanské a tělesné výchovy se žáci 6. B vydali 15. a 22. ledna za poznáním významných míst obcí Hodonice a Tasovice. Navštívili kulturní dům, zdravotní středisko, firmu Saint-Gobain Vertex, s.r.o., kostel sv. Jakuba Většího, kapli Panny Marie, tasovické vinné sklepy, fotbalové hřiště TJ Sokol Tasovice a hřbitov v Tasovicích.
Žáci si připravili o každém místě krátký referát. Patrně nejpřínosnější byla pro nás prohlídka kostela sv. Klementa Maria Hofbauera, kterou si připravila Maruška Votavová se svým tatínkem. Pan Votava nám řekl spoustu zajímavých informací o kostelu a o tomto významném rodákovi. Celou vycházku jsme zakončili v kavárně Slunečný penzion, kde si žáci koupili něco na zub.
Mgr. Martin Přehnal