Sedmáci v Brně

Vzdělání i zábava byly náplní školního výletu žáků 7. ročníku, na který se vydali v úterý 5. června.
První cesta vedla na Výstaviště Brno, kde právě probíhá Festival Re:publika. Jeho součástí je i výstava Alfons Mucha - dva světy. Žáci mohli obdivovat nejen 9 monumentálních obrazů z cyklu Slovanská epopej, ale i bezmála dvě stovky artefaktů, mezi nimiž byly kromě plakátů i kalendáře, reklama na nápoje a průmyslové výrobky a nejrůznější společenské a kulturní události.
Sportovní vyžití si žáci užili v Re:lax zóně, kde využili stylizovaná sportoviště a vyzkoušeli si lezeckou stěnu, jízdu na kolech pro kolovou, basketbal, badminton a další.
Závěrečná akční část v Laser Game začala dešťovou přeháňkou. I když jsme zmokli, boje v akční a taktické aréně jsme si náramně užili.
Ačkoliv slova písně "sláva nazdar výletu nezmokli jsme už jsme tu" nebyla naplněna, přesto jsme si domů přivezli spoustu zážitků.
Mgr. Jana Fajkusová
Mgr. Petra Lattnerová