Matematická olympiáda

Na začátku ledna se uzavřelo školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. a 9. ročníku. Žáci řešili 6 náročných úloh a úspěšným řešitelem se stal ten, kdo vypočítal správně alespoň 4 úlohy.
Do okresního kola, které se bude konat 24. ledna ve Znojmě, postupují tito žáci 5. ročníku: František Suchý, Marek Svoboda, Aneta Bulínová, Magdaléna Hrdinová, Tadeáš Fafílek a Bartoloměj Kovář. Z deváťáků nevyřešil školní kolo matematické olympiády nikdo. Tato skutečnost byla výzvou pro Radovana Viktorína z 8. B, který úspěšně vyřešil 4 úlohy a bude hájit čest naší školy v okresním kole mezi žáky 9. ročníků.

Ve středu 24. ledna proběhlo okresní kolo matematické olympiády. Mezi žáky 5. ročníku zabodoval František Suchý, který se umístil na 3. místě. Magdaléna Hrdinová a Marek Svoboda obsadili 8. příčku a o stupínek níž skončil Tadeáš Fafílek.
Radovan Viktorín se mezi deváťáky rozhodně neztratil. Skončil na 3. místě. Je nutné dodat, že úspěšnými řešiteli okresního kola matematické olympiády se stali pouze 3 žáci a Radovan je jedním z nich.
Všem žákům děkujeme za účast v této velmi náročné soutěži a Radovanovi přejeme hodně štěstí při účasti ve své kategorii – mezi žáky osmých ročníků.
Mgr. Lenka Vršková