15. školní ples

Číslo patnáct je v životě člověka velmi důležité. Z dítěte se totiž v den patnáctých narozenin stává malý dospělý. Vlastní občanský průkaz, rozhoduje samostatně o vydání pasu, právně již je zodpovědný za své jednání, smí řídit malý motocykl (pokud vlastní řidičský průkaz). A obvykle v patnácti letech po absolvování devíti let školní docházky končí pro žáky studium na základní škole.
V pátek 2. února se dvě „patnáctky“ potkaly. V KD Hodonice, vyzdobeném pracemi žáků školy s tématem Nic není jen černobílé z oblasti multikulturní výchovy, se konal již 15. školní ples ZŠ a MŠ Tasovice, na kterém tradičně úvodní polonézu zatančili žáci devátých tříd.
Jejich taneční kroky s velkým zájmem sledovali rodiče i prarodiče žáků, jejich přátelé i další účastníci školního plesu, kteří černobílé taneční páry zaslouženě odměnili potleskem. Určitě vnímali i to, že se z dětí stali mladí džentlmeni a slečny, kteří ve svém životě budou již brzy kráčet samostatně dál.
Ples pak pokračoval pod taktovkou hudební skupiny Klaxon tancem, veselím a zábavou až do ranních sobotních hodin.
Všichni, kteří školní plesy navštěvují, si jistě přejí, aby tato akce i ve „věku zletilosti“ patřila k oblíbeným a populárním akcím naší školy.
Mgr. Jaroslava Bínová