Pythagoriáda

Ve čtvrtek 5. dubna a v pátek 6. dubna proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Žáci pátých až osmých tříd řešili 15 složitých úloh.
V kategorii 5. tříd úlohy řešilo úlohy 53 žáků. Vítězem této kategorie se stal František Suchý z 5. A s 13 body, o druhé a třetí místo se s 12 body podělili Martin Vasmanský z 5. A a Josef Varaja z 5. B. čtvrté a páté místo patří Viktoru Knotkovi a Magdaléně Hrdinové oba z 5. A.
V kategorii 6. tříd úlohy řešilo 13 žáků. Vítězem se stal František Suchý z 5. A s 11 body. Druhé místo obsadil Jan Šula z 6. B s 8 body, třetí místo obsadila Tereza Pospíchalová se 7 body. Čtvrté a páté místo patří Danielu Dehnerovi ze 6. B a Gabriele Vítkové z 6. A.
V kategorii 7. tříd řešilo úlohy 7 žáků. Vítězem se stal Lukáš Kuba z 7. B s 8 body, druhou příčku obsadila Zuzana Podešvová ze 7. B se 7 body. Třetí místo pak Lucie Oujezdská ze 7. A s 5 body. Čtvrté a páté místo patří Jakubovi Raušerovi z 7. A a Samuelu Trmalovi z 7. B.
V kategorii 8. tříd řešilo úlohy 7 žáků. Vítězem se stal Radovan Viktorín z 8.B s 10 body, druhou příčku obsadil Šimon Svoboda z 8. B s 9 body. Třetí místo pak Petr Jelének z 8. B se 6 body. Čtvrté a páté místo patří Janu Bulínovi a Julii Jungrové z 8. A.

V úterý 29. května se žáci pátého a osmého ročníku zúčastnili okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii žáků pátých ročníků se na prvním místě umístil František Suchý, druhé místo pak obsadil Josef Varaja. Oba byli úspěšnými řešiteli. Celkový počet úspěšných řešitelů okresního kola byl 13.
V kategorii žáků osmých ročníků, včetně odpovídajících ročníků gymnázií, vybojoval Radovan Viktorín druhé místo. Celkem bylo v této kageroii v okresním kole 6 úspěšných řešitelů.
Všem reprezentantům školy gratulujeme.
Mgr. Milan Křápek