Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Přátelák

Dvě basketbalová družstva, kterým končí sezona, se střetla 29. května odpoledne v naší tělocvičně. Už se prakticky o nic nehraje, jde o přátelák mezi SVČ Znojmo a basketbalovým kroužkem naší školy, přesto to byla fuška.
Na kluky a děvčata čekala sluncem vypečená tělocvična, 4x10 minut hry a nažhavený soupeř. Po odehrání dvou čtvrtin prohráváme 21:14. Znojmáci jsou sehranější a lepší pod košem.
Ve třetí čtvrtině zlepšujeme obranu a střelbu, mocně dotahujeme, snižujeme na 25:21. Poslední čtvrtina je vyhrocená, vyhráváme ji, to ale na vítězství nestačí. Přátelák končí 27:25 pro SVČ Znojmo. Těšíme se na odvetu, která se hraje ve Znojmě 7. června.
Soupiska:
Lukáš Kučera,William Jaromír Dehner, Jaroslav Vašina, Pavel Vítek,
Aleš Brňák,Samuel Tichý, Lenka Matušková, Zuzana Podešvová,
Monika Lysoňová, Kamila Lysoňová, Lucie Oujezdská, Tereza Hanzlíčková,
Aneta Holíková, Zuzana Matulová

Odvetný basketbalový zápas se SVČ Znojmo, který se uskutečnil ve čtvrtek 7. června, byl pro naše bakeťáky a baskeťačky posledním zápasem nabité sezony a také motivací víc trénovat i o prázdninách.
Výhoda domácího prostředí byla tentokrát na straně SVČ Znojmo, v tělocvičně ZŠ Mládeže pravidelně trénují, důvěrně znají koše i palubovku. Náš úkol je jasný, oplatit soupeři porážku z úterý a zápas vyhrát.
Po odehrání čtyřiceti minut plných emocí, fint a pěkných basketbalových okamžiků je jasné, že úkol byl splněn. ZŠ a MŠ Tasovice poráží SVČ Znojmo nejtěsnější rozdílem 34:33. Poděkování patří všem, kteří v těchto vedrech byli ochotni vyměnit koupaliště za dusnou tělocvičnu.