Přebor škol v šachu

V úterý 12. prosince se 11 žáků naší školy zúčastnilo okresního přeboru škol v šachu, konaného ve Znojmě.
Mladší kategorie se umístila na 2. místě a reprezentovali ji tito žáci:
Petr Němec, Kristýna Kružíková, Patrik Sedlák, Markéta Grillowitzerová, Karolína Horová, Dalibor Kortan a Tadeáš Fafílek
Starší kategorie skončila na 4. místě v zastoupení těchto žáků:
Vít Němec, Eliška Kružíková, Radim Ivanovič a Richard Kolmý
Žáci si šachové turnaje užili a měli radost z dosažených výsledků.

V úterý 23. ledna putovalo družstvo mladších žáků ve složení: Dalibor Kortan, Tadeáš Fafílek, Petr Němec, Kristýna Kružíková a Markéta Grillowitzerová do Břeclavi, kde reprezentovalo naši školu na krajském přeboru v šachu.
Po odehrání 7 kol po čtyřech partiích bylo jasné, že na prvních pořadích figurovat nebudeme. Přesto naši účast nepovažujeme za zbytečnou - tasovičtí žáci mohli porovnat svou úroveň hry s kolegy z kraje, sbírat cenné zkušenosti a nasát atmopsféru velkého turnaje.
František Leischner