Gulliverovy cesty

V pondělí 4. prosince se děti ze školní družiny vydaly na první divadelní přestavení do Městského divadla ve Znojmě. Zhlédli představení s názvem Gulliverovy cesty – země obrů. S přestavením za námi přijeli herci z Mladé scény z Ústí nad Labem. Gulliverovy cesty autora Jonathana Swifta patří k nejznámějším dílům světové literatury.
V přestavení plném dobrodružství a napětí, zda Gulliver vyvázne ze země obrů, vynikaly herecké výkony loutkoherců, kteří vodili loutky obřích rozměrů. Vzhledem k tomu, že se pro některé děti jednalo o první přestavení v Městském divadle, strhla nás atmosféra příjemného divadelního prostředí.

Čertův švagr

V pondělí 8. ledna jsme se s dětmi vypravili na druhé divadelní představení. S pohádkovým muzikálem Čertův švagr k nám přijela divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy. Klasickou pohádku Boženy Němcové o lakotné Dorotě Máchalové, která se chce zmocnit mlýnu a vyštve mladého mlynáře na vojnu, náme z televizní obrazovky všichni.
Představení bylo plné rytmických písniček, světelných efektů a burácení v pekle. Děti tleskaly už během velmi vydařeného představení a příjemné zážitky umocnilo ještě v závěru pohádky pozvání herců na jeviště. Tak si děti ještě zatančily a zacvičily s herci a s nadšením se vracely domů. Těšíme se opět na další divadlo a to hned 12. února.

Zdeňka Lacinová