Historie

ZŠ Tasovice byla postavena poměrně nedávno. Slavnostní otevření se konalo dne 3. září 1961 ve 1400 hodin. Prvním ředitelem byl Zdeněk Brychta a zástupcem Jan Houzar. Školu navštěvovalo 453 žáků, kteří byli rozděleni do 16 tříd. Největší problémy, se kterými se museli učitelé nové školy potýkat, byla celková prospěchová a kázeňská úroveň žáků školy, kteří přišli ze tří obcí (Tasovice, Hodonice, Krhovice) a jejichž morálka byla v mnoha případech narušena (špatná docházka a kontrola, nedostatečná příprava na vyučování, špatný prospěch a kázeň). Příčin bylo v tehdejší době více. V některých rodinách narážela škola na nepochopení rodičů, kteří dokonce nechávali své děti na různé práce doma. Soustavností a náročností všech pedagogických pracovníků a zapojením dětí do brigád, soutěží a kroužků se postupně dosahovalo obratu v chování žáků k sobě navzájem, k nové škole i ke školní práci.

Od roku 1961 se ve vedení školy vystřídali tito ředitelé a zástupci
rokředitel školyzástupce ředitele
od 1961Zdeněk BrychtaJan Houzar
od 1975Jan HouzarBožena Shánělová
od 1977Ivan JeřábekBožena Shánělová
(od 1984) Jana Musilová
od 1990Ivan VečeřaIvan Jeřábek
(od 1998) Věra Hubrová
od 2004Jaroslav NovákVěra Hubrová

V roce 1997 proběhla rozsáhlá rekonstrukce, při které byly vybudovány jazykové učebny (angličtiny a němčiny), nová knihovna, kabinety, půdní prostor a opravena střecha. Díky Obecnímu úřadu Hodonice vyrostl u školy nový sportovní areál, ve kterém se nachází dva tenisové kurty s umělým trávníkem, přípravné tenisové hřiště, hřiště na volejbal a košíkovou.

V červenci roku 2008 začala výměna oken a vchodových dveří školy. Roční rekonstrukce pokračovala zateplením celé budovy a následnou novou barevnou fasádou. Zásadní změnou prošel i školní byt.

V roce 2010 byla vyměněna střešní krytina na spojovacím krčku.

V červnu až srpnu 2011 prošla modernizací vývařovna školní kuchyně.

V červenci až srpnu 2014 proběhla první etapa rekonstrukce elektrických rozvodů, počítačové sítě a hromosvodů, na kterou o rok později navázala druhá etapa, která ukončila modernizaci všech rozvodů v budově školy.

V srpnu 2016 prošly úplnou rekonstrukcí toalety zaměstnanců. Součástí těchto stavebních úprav budou o hlavních prázdninách roku 2017 žákovské toalety u tělocvičny a školní družiny.